Ryhmänäyttely osa 5 & osa 6 ja 7/8,

myös pennut

Kerimäki 07.04.2018

TULOKSET

Tulostettu 08.04.2018 18:07

RYHMÄ FCI 8 Noutajat, ylösajavat koirat ja vesikoirat

cockerspanieli tuomari: Virpi Montonen SUOMI

ROP
Northworth Jumper Just Fits, Tuuli Rossi, Lahti
SERT NARTTU
Rosswind Visa In Use, Tuuli Rossi, Lahti

englanninspringerspanieli tuomari: Virpi Montonen SUOMI

ROP
Adatza's The Forever Moments, Krista Illikainen, Pieksämäki
VSP
Ocean Pitfal Tomorrow's Jedi, Satu Kokkonen, Ylämylly
ROP pentu
Ocean Pitfal Vain Is Not My Name, Jan Kinnula & Suvi Lindholm, Espoo
ROP veteraani
Ocean Pitfal Galena Calm, Eeva Kinnula, Espoo
ROP kasvattaja
Ocean Pitfal, Suvi Lindholm, Kotka
SERT UROS
Ocean Pitfal Tomorrow's Jedi, Satu Kokkonen, Ylämylly

espanjanvesikoira tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Bravazza Palomita, Riina Huttunen, Joensuu
VSP
Perrofan Bonominnie Gabriela, Tiina Eskel-Mustonen & Antti Mustonen, Siilinjärvi
ROP pentu
Tanssituulen Tähdenlento, Jaana Vanninen, Lappeenranta
SERT UROS
Bravazza Palomita, Riina Huttunen, Joensuu
SERT NARTTU
Santonja Once Upon A Time, Krista Tuomainen, Savonlinna

kiharakarvainen noutaja tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Caballus No Kidding, Satu Fredriksson, Joensuu
SERT NARTTU
Caballus No Kidding, Satu Fredriksson, Joensuu

kooikerhondje tuomari: Virpi Montonen SUOMI

ROP
Callitris Girello Erminia, Henna Palmunen & Jaani Mustonen, Joensuu
VSP
Estaika's Christabel, Petra Mustonen, Vantaa
ROP veteraani
Callitris Girello Erminia, Henna Palmunen & Jaani Mustonen, Joensuu
SERT NARTTU
Estaika's Christabel, Petra Mustonen, Vantaa

kultainennoutaja tuomari: Elena Ruskovaara SUOMI

ROP
Goldfellow Aquamarine, Minna Siitonen, Joensuu
VSP
Sequins Showdown, Riitta Liisa Lehtonen, Porvoo
ROP veteraani
Goldfellow Aquamarine, Minna Siitonen, Joensuu
SERT UROS
Sequins Showdown, Riitta Liisa Lehtonen, Porvoo
SERT NARTTU
Real Fantastic Happy Sunshine, Asta Lindholm, Tuusniemi

labradorinnoutaja tuomari: Elena Ruskovaara SUOMI

ROP
Do Day's Odilea, Jaana Jääskeläinen & Milja Holländer, Viekijärvi
VSP
Mocnys Rush Hour, Maija Lotta, Pieksämäki
ROP pentu
Mocnys Moonlight Knight, Tiina-Loviisa Rönkkö, Iisalmi
ROP veteraani
Tealway Indigo Illusion, Minna Mannikainen, Kuopio
ROP kasvattaja
Windywood's, Heli Lundénius, Savonlinna
SERT UROS
Mocnys Rush Hour, Maija Lotta, Pieksämäki
SERT NARTTU
Adventurer's Oreos To Begin With, Ilkka Jormanainen & Jaana Railamaa, Ylämylly

lagotto romagnolo tuomari: Virpi Montonen SUOMI

ROP pentu
Contenta, Hannu Savolainen & Pirjo Savolainen, Joensuu

novascotiannoutaja tuomari: Elena Ruskovaara SUOMI

ROP
Grezagord's Äksönmän, Pia Takkunen, Hammaslahti
VSP
Hulivilin Take Steps, Sari Haikarainen, Mikkeli
ROP veteraani
Hulivilin Take Steps, Sari Haikarainen, Mikkeli

portugalinvesikoira tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Tajmadoran One More Kiss, Katariina Vuorenmaa & Tapio Vuorenmaa, Lappeenranta
SERT UROS
Tajmadoran One More Kiss, Katariina Vuorenmaa & Tapio Vuorenmaa, Lappeenranta

sileäkarvainen noutaja tuomari: Virpi Montonen SUOMI

ROP
Harvahampaan Next To You, Reija Ikonen, Jakokoski
VSP
Ninjatähden Black River, Krista Nuutinen, Uimaharju
ROP pentu
Huntstars Love At First Sight, Henrietta Kuronen, Ukkola
ROP veteraani
Buumin Firefox, Sari Kipinä & Mika Kipinä, Joensuu
SERT UROS
Ninjatähden Black River, Krista Nuutinen, Uimaharju
SERT NARTTU
Harvahampaan Next To You, Reija Ikonen, Jakokoski

walesinspringerspanieli tuomari: Virpi Montonen SUOMI

ROP
Benton Jamaican Me Crazy, Leena Pynnönen & Pekka Pynnönen, Haukivuori
VSP
Benton Park Avenue, Minna Hallikainen, Joensuu
SERT UROS
Buumin Job Well Done, Päivi Kosonen, Ylämylly
SERT NARTTU
Llewpart's Glamorous Girl, Miina Tattari & Heidi Toivanen, Savitaipale



Hankkija Hankkija